LGBT+ Film Festival już po raz 14.

14.04.2023 20:00 - 28.04.2023 22:00
Plakat LGBT+ Film Festival 2023

Od 14 do 21 kwietnia w warszawskiej Kinotece, a 22-28 kwietnia także w kinie Syrena (Muzeum Warszawy), odbywa się LGBT+ Film Festival Poland. Wydarzenie jest organizowane już po raz 14. Festiwal odbywa się w tym roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Oscarowe produkcje, polskie historie i ukraińskie krótkie metraże – LGBT+ Film Festival powraca z nową edycją, w ramach której widzowie w dziewięciu polskich miastach zobacząobe ponad sto tytułów z całego świata.

W tym roku festiwal odbędzie się w aż dziewięciu polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Koninie, Gdańsku, Bydgoszczy i Szczecinie – oraz online. Hybrydowa formuła pozwoli widzkom i widzom cieszyć się świętem queerowej sztuki filmowej w salach kinowych i domowym zaciszu.

W programie znalazły się, tradycyjnie, oprócz tytułów ze światowych festiwali w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Sundance również filmy arthouse’owe, awangardowe i spoza głównego nurtu. Szczegóły na stronie www.lgbtfestival.pl. Pokazy w warszawskiej Kinotece od 14 do 21 kwietnia, a w dniach 22-28 kwietnia także w kinie Syrena (Muzeum Warszawy).

Honorowy patronad nad festiwalem sprawuje Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Wśród partnerów są ambasady Stanów Zjednoczonych, Niderlandów (partnerzy strategiczni), Kanady, Irlandii, Norwegii i Szwecji.

Sprawdź lokalizację na mapie