null

Maciej Englert z tytułem Zasłużony dla Warszawy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zespół aktorski Teatru Współczesnego - aktorki i aktorzy na scenie
Teatr Współczesny | Autor: Antonina Frelek

To był wyjątkowy wieczór w Teatrze Współczesnym! Dyrektor Maciej Englert został uhonorowany Odznaką Honorową Zasłużony dla Warszawy, odbierał też podziękowania za ponad czterdzieści lat kierowania sceną przy Mokotowskiej. Specjalny list z tej okazji przesłał prezydent stolicy.

W imieniu kochających sztukę teatralną warszawianek i warszawiaków pragnę podziękować za emocje, jakich dostarczał Pan przez przeszło cztery dekady

- napisał w liście do Macieja Englerta prezedent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dziękował także za zaangażowanie i empatię, z jaką wieloletni dyrektor Teatru Współczesnego podchodził do kierowanego przez siebie zespołu.

Jako dyrektor umiał Pan pogodzić ogień z wodą, łagodzić burze i prowadzić swój zespół do kolejnych szczęśliwych finałów. Za to i za wiele innych zasług – moje najszczersze podziękowania.

W sobotni wieczór, po spektaklu “Vanitas”, wyreżyserowanym przez Macieja Englerta, odbyła się uroczystość wręczenia odchodzącemu dyrektorowi odznaczenia Zasłużony dla Warszawy, którą przyznaje Rada m.st. Warszawy. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Na stronie Teatru Współczesnego można obejrzeć fotograficzną relację z tego wydarzenia. 

Wieczór poprowadził Wojciech Malajkat, obejmujący od września stanowisko dyrektora Teatru Współczesnego, wraz z Marcinem Hycnarem, który będzie jego zastępcą do spraw artystycznych.