null

Malowanie henną - Afrykańskie lato w mieście w DSH

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.07.2021 15:00 - 10.07.2021 17:00

Wraz z Fundacją „Afryka Inaczej” zapraszamy na kolejną edycję „Afrykańskiego lata w mieście”. To poświęcony Afryce cykl spotkań, warsztatów i koncertów przygotowany dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Gospodarzem spotkań będzie Mamadou Diouf, wokalista, dziennikarz, działacz społeczny. Każde  z wydarzeń odbędzie się w Pasażu Stefana „Wiecha” Wiecheckiego, a transmisje będą dostępne w mediach społecznościowych Domu Spotkań z Historią i Fundacji „Afryka Inaczej”.

Henna to niezwykły barwnik, którym w Afryce i Azji maluje się fragmenty ciała, a szczególnie dłonie i twarz. W czasie warsztatów nauczymy się, w jaki sposób ją przygotować i jak malować nią ciało.

Będzie to pokaz sztuki mehendi, czyli zdobienia henną. To tradycja popularna w Indiach, krajach arabskich i w części kontynentu afrykańskiego. Wiąże się z nią życzenie szczęścia i pomyślności, przez co mehendi można nazwać piękną biżuterią z pozytywnym przesłaniem. Tymczasowe wzory — które utrzymują się na skórze do dwóch tygodni — powstają z naturalnych składników. Pastę hennową przygotowuje się ze sproszkowanych liści lawsonii bezbronnej z dodatkiem wody, cukru i olejku eterycznego, a następnie nakłada za pomocą rożków.

źródło: Dom Spotkań z Historią