null

Mały Koneser – festiwal i targi książki dziecięcej na Pradze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.03.2023 11:00 - 19.03.2023 18:00
na beżowym tle żółte, niebieskie, zielone i różowe grafiki oraz czarny napis Cetrum Praskie Koneser, Mały Konser, festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży, 18-19 marca 2023

Na dwa dni Warszawa stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W Centrum Praskim Koneser młodzi czytelnicy będą mogli spotkać i zdobyć dedykacje swoich ulubionych autorów i ilustratorów, m.in.: Józefa Wilkonia, Aleksandry i Daniela Mizielińskich, Justyny Bednarek, Emilii Dziubak, Piotra Karskiego, Piotra Sochy i wielu innych.

To już druga edycja festiwalu „Mały Koneser”, której pomysłodawcą i koordynatorem jest wydawnictwo Wytwórnia.

Sukces polskiej książki dla dzieci w ostatnich latach to także wizja, praca i konsekwencja konkretnych wydawczyń i wydawców. Tworzymy różnorodną grupę, często małych rodzinnych firm, ale łączy nas wielka odwaga w podejmowaniu decyzji wydawniczych i chęć wyznaczania nowych trendów. Chcemy organizować cykliczne wydarzenie, które będzie dobrym przykładem naszej współpracy i będzie nas inspirować do wspólnych działań przez cały rok – mówi Magda Kłos-Podsiadło z Wytwórni.

W programie znalazły sie liczne atrakcje, m.in. warsztaty plastyczne, komiksowe, spotkania, rozmowy oraz oczywiście książki aż 23 wydawnictw. Na miejscu będzie można zdobyć zarówno nowości, jak i uwielbianą klasykę.Wydarzenie zaplanowane zostało przez organizatorów jako dwujęzyczne (polskim i ukraińskim).

Wydarzenie jest bezpłatne. Na warsztaty i spotkania obowiązują zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com.

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia.

Szczegółowy program wydarzenia.

 

Sprawdź lokalizację na mapie