null

Maraton Pisania Listów - finał w Teatrze Dramatycznym

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zaproszenie na wydarzenie 10 grudnia 2022 r.

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka organizowany jest Maraton Pisania Listów – jedna z największych na świecie akcji na rzecz praw człowieka. Główne wydarzenie Maratonu odbędzie się w Teatrze Dramatycznym.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony jest 10 grudnia i w okolicach tego dnia odbywają się wydarzenia przypominające o walce o prawa człowieka i o ludziach więzionych z powodu swojej aktywistycznej działalności. 

Bardzo ważne listy

W sobotę 10 grudnia w przestrzeniach Teatru Dramatycznego i Cafe Kulturalna w Warszawie odbędzie się finał Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. W tym roku motywem przewodnim jest wolność zgromadzeń. 

Zjednoczmy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Pisząc listy, naprawdę możemy zmienić czyjeś życie.

W harmonogramie wydarzenia (godz.12-20) przewidziane jest m.in.: rozwinięcie na Placu Defilad wielkiej flagi z napisem "FREEDOM", apel o wolność, debata „W obronie prawa do protestu” z udziałem Anny Błaszczak-Banasiak, Barta Staszewskiego i Moniki Komisarczyk.

Początki Maratonu Pisania Listów sięgają 2001 roku, kiedy grupa aktywistów i aktywistek z Warszawy przez 24 godziny pisała listy do władz, protestując przeciwko łamaniu praw człowieka. Nie spodziewali się, że ich pomysł w kolejnych latach zmieni życie tak wielu osób na całym świecie.