null

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano - Dobry Wieczór Jazz w Teatrze Roma

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.11.2021 19:00 - 08.11.2021 21:00

Dobry Wieczór Jazz to cykl koncertów na deskach Teatru Muzycznego ROMA zainicjowany w 2015 roku. Co miesiąc prezentowane są starannie dobrane i charakteryzujące się wysokim poziomem koncerty artystów z Polski i zagranicy.

Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. Arctic Riff ukazał się na świecie 26 czerwca 2020 r. i został nagrany w uznawanej za jedną z najważniejszych na świecie prestiżowej wytwórni ECM RECORDS z Monachium. Tym razem lider Tria, pianista i kompozytor Marcin Wasilewski zaprosił JOE LOVANO – ikonę amerykańskiego jazzu, giganta saksofonu tenorowego, laureata amerykańskiej m.in. Nagrody Muzycznej Grammy, zwycięzcę zeszłorocznego plebiscytu magazynu Down Beat jako najlepszego saksofonisty tenorowego.

Pierwsza kreatywna kooperacja polskiego, żywiołowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego tenorzysty Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką pełną skondensowanego feelingu, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, „Vashkar” (w dwóch wersjach), oraz kolektywne improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków; kunszt gry na kontrabasie Sławomira Kurkiewicza został wyeksponowany najwyraźniej w spontanicznym utworze „Arco”. Album Arctic Riff został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku, i wyprodukowany przez Manfreda Eichera. Ponad dwa lata czekaliśmy na możliwość wysłuchania muzyki z albumu Arcitc Riff w oryginalnym składzie. Szczęśliwie Joe Lovano dołączy do polskiego Tria na trasie koncertowej w wybranych salach i na wybranych festiwalach w Polsce i Europie jesienią 2021 roku.

źródło: Teatr Roma