null

Nić ciągła. Maria Skłodowska-Curie 1867–1934 - wystawa plenerowa

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
04.07.2024 19:00 - 31.07.2024 22:00
Galeria Plenerowa Muzeum Łazienek Królewskich, ul. Agrykola 1
plakat upamiętniający 90. rocznicę śmierci Marii Skłodowskiej-Curie. Centralna część plakatu przedstawia stylizowany portret Marii Skłodowskiej-Curie, zwróconej lekko w prawo, w kolorach przypominających stonowaną paletę pastelowych odcieni żółtego, różu, zielonego i niebieskiego. Portret otoczony jest kolorowymi liniami, które spiralnie rozchodzą się od środka w kierunku brzegów plakatu, tworząc formę przypominającą orbity atomów lub trajektorie cząstek. Nad i pod portretem znajduje się tekst w języku polskim, który głosi: „Może być w życiu pewien kierunek ogólny, pewna nic ciągła zależna od niewielu idei i przewodnich niewielu uczuć mocnych, które tłumaczą życie i określają daną osobowość ludzką”. Cytat, który opisuje filozofię życiową i naukową. W dolnej części plakatu wypisane są informacje o wydarzeniach towarzyszących rocznicy
Plakat upamiętniający 90. rocznicę śmierci Marii Skłodowskiej-Curie

Wystawy planszowa poświęcona biografii Noblistki oraz wpływowi jej osiągnięć na historię, teraźniejszość i przyszłość przygotowana została z okazji 90. rocznicy śmierci wybitnej uczonej.

Wernisaż odbędzie się 4 lipca – dokładnie w dniu 90. rocznicy śmierci wybitnej uczonej. Wystawę oglądać można w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie do końca lipca.

Ekspozycja poświęcona jest życiu i dokonaniom Marii Skłodowskiej-Curie, a także społecznej recepcji jej pracy w kontekście międzynarodowym. Przez cały lipiec odwiedzający będą mieli okazję zgłębić biografię i osiągnięcia jednej z najważniejszych postaci w historii nauki.

Więcej informacji – na stronie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.

 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia