null

Miasto 15 minut – wykład Carlosa Moreno w Muzeum Warszawskiej Pragi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.10.2022 18:00 - 25.10.2022 20:00
Na czarnym tle, białe znaki widoczne na ulicach. Na środku tekst: "Walka o ulice, Warszawa w Budowie".
WARSZAWA W BUDOWIE Logo

14. edycja Festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE podejmuje temat miejskiego życia ulicy, dziś prawie zupełnie zdominowanej przez samochody.

25 października w Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się wykład profesora Carlosa Moreno, doradcy merki Paryża.

Moreno opowie o swojej koncepcji miasta 15 minut wprowadzanej dziś w Paryżu.

Choć dzisiejszy miejski świat coraz bardziej się komplikuje, jesteśmy też świadkami wielu ważnych przełomów. W kontekście miejskim są one tym ciekawsze, że to miasta są dziś centrum większości kluczowych kryzysów i w dużej mierze ich przyczyną. Na szczęście są też źródłem wielu nowych nadziei, na które wszyscy czekamy, zmęczeni niepewnością. Dlatego to właśnie przełomom poświęcony został nowy, 20. numer Magazynu Miasta wydany dzięki połączeniu redakcji magazynu i Muzeum Warszawy.

Jednym z kluczowych dzisiejszych przełomów miejskich jest wdrażana obecnie w Paryżu koncepcja miasta 15 minut stworzona przez Carlosa Moreno, profesora Université Paris 1 specjalizującego się w systemach złożonych i innowacjach, zwanego specjalnym wysłannikiem ds. smart city merki Paryża, Anne Hidalgo. Z okazji nowego wydania Magazynu Miasta zapraszamy na wykład tej wybitnej gwiazdy współczesnej miejskości.

źródło: Muzeum Warszawskiej Pragi

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap