null

Odwiedzajmy muzea nie tylko od święta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolaż ze zdjęć warszawskich muzeów
Stołeczne muzea

18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Ustanowione prawie pół wieku temu (1977) święto jest okazją, by przypomnieć, jak ważną rolę pełnią placówki muzealne. W weekend poprzedzający ten dzień organizowana jest Noc Muzeów - w tym roku odbyła się 13 maja i przyciągnęła, jak zawsze, rzesze entuzjastów i entuzjastek!

Wystawy stałe i czasowe, oprowadzania kuratorskie, wykłady, warsztaty, spacery tematyczne, spotkania z twórcami i twórczyniami – warszawskie muzea mają propozycje dla osób z najróżniejszymi zainteresowaniami i dla każdej grupy wiekowej. Przez cały rok zapraszają zwiedzających do udziału w setkach wydarzeń, zarówno stacjonarnie jak i online.   

Większość instytucji muzealnych, których organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa, organizuje bezpłatne zwiedzania. I tak na przykład w poniedziałki można za darmo wejść do Muzeum Powstania Warszawskiego, we wtorki – do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie czy Muzeum Karykatury, w czwartki – do wszystkich oddziałów Muzeum Warszawy, do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy do Fotoplastikonu Warszawskiego

Noc Muzeów

Zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi w ramach Nocy Muzeów nie słabnie od lat. Po ulicach Warszawy w nocy z 13 na 14 maja spacerowało niemal 245 tysięcy osób szukających kulturalnych wrażeń.