null

Szymborska. Zachwyt i rozpacz - koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.05.2023 18:00 - 06.05.2023 19:30
plakat wydarzenia
Międzypokoleniowe Centrum Eukacji

6 maja w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji w 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej odbędzie się koncert "Szymborska. Zachwyt i rozpacz".


„Zachwyt i rozpacz” to przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej interdyscyplinarny projekt artystyczny poruszający się na styku muzyki i literatury.


Kompozycje do wierszy noblistki zostały przygotowane przez producentkę muzyczną, znaną z artpopowych, nastrojowych utworów – OS.SO, która tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jako literaturoznawczyni i kompozytorka chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki, podkreślić aktualność jej poezji. Utwory prezentowane na koncercie zostały zaaranżowane m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusjonalia oraz tradycyjne instrumenty indonezyjskie – gamelan”.


Wykonawcy:
- OS.SO (Zuzanna Ossowska) – kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka muzyczna. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa 
- Rafał Olewnicki – perkusja
- Jacek Prokopowicz – piano 
- Jakub Szulc – gitara

Bilety na stronie