Migawki/Inspiracje. Spotkanie z Mariuszem Majewskim

07.09.2023 18:00 - 07.09.2023 19:30
Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52
Migawki/inspiracje - grafika z czarno-białym zdjeciem przestawiającym fragment miasta
Muzeum Warszawy zaprasza

Muzeum Warszawy zaprasza na cykl spotkań pod hasłem Migawki/Inspiracje. Celem projektu jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy.

Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym. Słuchamy o ich metodach pracy, podglądamy ich warsztat, podziwiamy efekty ich pracy. Zaprosiliśmy do tego cyklu inspirujących twórców i twórczynie, którzy od lat, wykorzystują różne narzędzia, budują własne fotograficzne archiwa zmian. Spotkanie prowadzi Filip Springer.

Mariusz Majewski – pasjonat architektury XX wieku, a w szczególności miłośnik modernizmu przedwojennego i powojennego. Fotograf mobilny nieustannie dokumentujący obiekty i detale z tego okresu. Laureat wielu konkursów fotografii mobilnej (Iphone Photography Awards, Mobile Photography Awards, MIRA Mobile Prize). Jego zdjęcia udostępniane były m.in. przez oficjalne profile Apple oraz Instagrama. Zdobywca III nagrody w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie 2020, a także Nagrody Publiczności w 2021 roku.

O całym cyklu można przeczytać na stronie Muzeum Warszawy.