null

Migracje/Migration – Międzynarodowa wystawa kolażu /International Collage Exhibition

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.07.2022 17:00 - 07.08.2022 23:55
Collage przedstawiający człowieka wychodzącego przez drzwi.
Migracje – Międzynarodowa wystawa kolażu

Od 24 lutego oczy całego świata zwrócone są w stronę Ukrainy, która tego dnia została brutalnie zaatakowana przez Rosję. Już przeszło 6 milionów obywateli Ukrainy opuściło ojczyznę, by uciec przed wojną do innych krajów, podała na początku maja Agencja ONZ ds. uchodźców.

Historia świata to historia migracji. Zjawisko to coraz częściej dotyka każdego z nas, prawie w każdym zakątku Ziemi. Ludzie migrują z wielu powodów: w poszukiwaniu pokoju, bezpieczeństwa, ale też by lepiej zarabiać, lepiej żyć. Zmusza ich do tego sytuacja polityczna, gospodarcza, coraz częściej klimatyczna. Niektórzy wyruszają w drogę, bo po prostu szukają siebie i swego miejsca na ziemi. Ale przecież nie tylko człowiek migruje. Migrują też zwierzęta i rośliny. Niektóre ptaki potrafią pokonywać dystans nawet dziesięciu tysięcy kilometrów. Jedno nasionko mlecza może być niesione wiatrem na odległość kilku kilometrów! Temat jest szeroki i interesujący. Zachęca do przemyśleń.

Wystawa ma na celu ukazanie podejścia do tematu „migracji” trzynastu artystów kolażu z różnych krajów. Ich dzieła będą prezentowane podczas  54. Tygodnia Vintage i Festiwalu Sztuki (Birr Vintage Week & Arts Festival) w Birr w Irlandii w dniach 29 lipca - 7 sierpnia 2022 oraz w tym samym czasie w Domu Kultury Praga na warszawskiej Pradze-Północ. Obie wystawy będą plenerowe. Chcemy, aby zobaczyło je możliwie najwięcej osób.

Wystawa na stronach DK Praga.

Sprawdź lokalizację na mapie