null

Misja Sowy. Teatr Komedia dla dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Scena ze spektaklu - dwóch aktorów i dwie aktorki stoją na scenie, obejmując się wzajemnie. Aktorka z prawej strony ma doczepiony ogon z piór. Aktor z lewej strony - ma ogon i czapkę z uszami psa
Autor: fot. Marek Zimakiewicz

Żoliborska scena zaprasza na pierwszy od lat spektakl dla najmłodszych widzów. Premiera „Misja Sowy” na Małej Scenie Teatru Komedia - już 28 stycznia.

„Misja Sowy” to opowieść o rodzeństwie – Tosi i Franku, którzy gubią się w centrum handlowym.  Dzieci wyruszają na poszukiwanie rodziców, a ich misji towarzyszy przenikliwa Sowa i jej rezolutny kompan – zakochany w książkach pies Berti. Cała drużyna wypłynie na ocean marzeń skradzionych przez wielkiego Tabletona w świat nieposkromionej wyobraźni... 

Przygodowa fabuła spektaklu – połączona z elementami improwizacji i odkrywaniem zagmatwanego krajobrazu cyfrowych demonów oraz książkowych bohaterów – jest zabawnym przewodnikiem dla najmłodszych po kosmosie książek i zakamarkach filozofii, która potrafi pomóc w porządkowaniu otaczającej rzeczywistości, zachęcać do obserwacji i zadawania pytań.

Spektakl na podstawie książki Tomasza Stawiszyńskiego „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii" wyreżyserowali Aneta Groszyńska i Michał Sufin, który jest też autorem adaptacji i tekstów piosenek.

Przedstawienie jest adresowane do widzek i widzów w wieku od pięciu lat.