null

Mobilni w kulturze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa uruchamia drugą edycję konkursu "Mobilni w kulturze". Pierwsza została zrealizowana w ubiegłym roku, jako wsparcie dla sektora kultury, dotkniętego skutkami pandemii. Miasto znów przeznaczy na ten cel milion złotych.

Pierwszym etapem konkursu „Mobilni w kulturze” jest wyłonienie realizatora programu (w zeszłym roku była to Fundacja Stocznia), który zleci osobom fizycznym - artystom, animatorom, kuratorom, edukatorom – wykonanie wybranych projektów. Mogą być one różnorakie - artystyczne, kulturalne, edukacyjne, animujące albo dotyczące doskonalenia warsztatu twórczego. Efekty programu będą mogły zostać zaprezentowane on-line.  

W ubiegłym roku spośród zgłoszonych 826 projektów wybrano 122, którym przyznano miejskie wsparcie z programu “Mobilni w kulturze”. Docenione zostały m.in projekty zaangażowane społecznie, np. odwołujące się do problemów różnych grup zagrożonych wykluczeniem (osób starszych, imigrantów itp.), a także działania interdyscyplinarne, łączące walory artystyczne z tematyką ekologiczną, czy pomysły na sztukę dostępną – tworzoną z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z oferty kulturalnej.