null

„Mój busz po polsku” - konkurs dla młodych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika podzielona na trzy części: u dołu, na granatowym tle, napis Konkurs na reportaż materiał dokumentalny inspirowany książką "Busz po polsku" Ryszarda Kapuścińskiego, powyżej zdjęcie osoby robiącej zdjęcie aparatem fotograficznym, a po lewej stronie wklejony biały okrąg z napisem Mój busz po polsku

Już po raz 13 Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w konkursie „Mój busz po polsku” - na reportaż, materiał dokumentalny inspirowanym zbiorem reportaży Ryszarda Kapuścińskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla osób w wieku 13-19 lat mieszkającym w Warszawie lub uczącym się w warszawskich szkołach. Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zachęca do zgłaszania prac.

Jak mawiał Ryszard Kapuściński, żeby uprawiać reportaż, trzeba być dobrym człowiekiem – jesteśmy pewni, że nie brakuje wśród  Was osób pełnych wrażliwości i empatii, którzy potrafią słuchać i są otwarci na świat wokół nich. Wybierzcie i skupcie się na określonym bohaterze, zjawisku, wydarzeniu. Wasza historia musi mieć temat. Poznajcie go i pokażcie, co z niego wynika, jakie jest tło opisywanych/prezentowanych wydarzeń.

Można wybrać tradycyjną formę literacką, przygotować reportaż radiowy, filmowy lub fotograficzny. Ważne, aby praca zachowała charakter dokumentalny. Do udziału w konkursie mogą przystąpić uczniowie/ uczennice zgłaszający/e się indywidualnie lub wytypowani przez szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego, domy kultury i biblioteki. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia oraz załączenie do niego pracy o charakterze dokumentalnym.

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca maja.