null

Mój festiwal - spotkanie z Jackiem Świdzińskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.04.2024 18:00 - 18.04.2024 19:30
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20
Grafika z wykorzystaniem zdjęcia Warszawy z lat 60-ych. Na pierwszym planie volkswagen garbus z tamtych lat, przechodnie na przejściu dla pieszych. W tle budynek "Smyk"
Dom Spotkań z Historią

DSH zaprasza na spotkanie z Jackiem Świdzińskim, autorem komiksu „Festiwal”, laureatem tegorocznych Paszportów Polityki w kategorii książka. Autor stworzył niezwykły pejzaż przełomu lipca i sierpnia 1955 w Warszawie i organizowanego wtedy V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotograficznej Zbyszka Siemaszki.

Jacek Świdziński opowie o kulisach pracy nad komiksem i fotograficznych śledztwach prowadzących do odtworzenia festiwalowych dekoracji. Zastanowimy się również nad rolą, jaką odegrał V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w powojennej historii Polski.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Madoń-Mitzner. Wstęp wolny.

„Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy” to nowa wystawa Domu Spotkań z Historią, prezentująca ponad 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa, na której zobaczymy Warszawę Zbyszka Siemaszki z lat 50. i 60.
 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia