null

Moje muzeum, moja opowieść - wystawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dziewczyna robi zdjęcie smartfonem, stoi w oknie jednej z kamieniczek, z widokiem na Starówkę

Muzeum Warszawy zaprasza na wystawę będącą częścią projektu językowego, w którym wzięły udział uczestniczki z Ukrainy i Chin, uczące się języka polskiego. Efekty ich prac zostały wplecione w wystawę stałą "Rzeczy warszawskie".

Na drugim piętrze wystawy stałej „Rzeczy warszawskie”, w Gabinetach: Brązów Warszawskich, Ubiorów, Portretów oraz Sreber i Platerów Warszawskich, znajduje się 25 wyróżnionych żółtym kolorem opisów wybranych obiektów.

Ich autorkami są uczestniczki projektu z Ukrainy i Chin, które obecnie mieszkają w Warszawie i uczą się języka polskiego. Matki, córki, siostry, studentki, uczennice, dziennikarki, prawniczki, nauczycielki i emerytki przygotowały autorskie, często bardzo osobiste interpretacje rzeczy prezentowanych na wystawie. Wspominają dzieciństwo, opisują teraźniejszość, wybiegają z nadzieją w przyszłość.

W czwartek 25 sierpnia, podczas oficjalnego otwarcia wystawy “Moje muzeum, moja opowieść” (godz. 17.30), autorki będą opowiadać o swoich interpretacjach i wrażeniach z udziału w projekcie. Następnie oprowadzą po wystawie.

Współkuratorki wystawy: Tamara Byelyakova, Ałła Filatova, Xiaoxue Jiang, Oleksandra Kocherha, Anastasiya Kyselyova, Liliya Kyselyova, Ruslana Melnychuk, Polina Mykhailets, Anastazja Pryshchepa, Tetiana Pryshchepa, Oksana Pryvrotska

Koordynatorka projektu: Katarzyna Žák-Caplot