MOMO w Teatrze Druga Strefa

15.10.2022 11:00 - 15.10.2022 13:00
Na czerwonym okrągłym tle biały napis Teatr Druga Strefa
„MOMO” w Teatrze Druga Strefa | Autor: Materiały instytucji

Spektakl „MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka posiadająca nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promująca pozytywne wartości etyczne. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

„Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”.

Książka Michaela Ende opowiada historię samodzielnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dorośli mieszkańcy dzielnicy przychodzą do niej z trapiącymi ich zagadnieniami, a ona daje im swój czas – wysłuchując z pełną uważnością. Dzieci uwielbiają Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.

Pewnego dnia w wielkim mieście pojawiają się Szarzy Panowie – mroczne postaci, które pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. Sprawiają, że nawet w zapomnianej dzielnicy, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie stara się w pracy, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są nudnymi zabawkami. Popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto.

Na szczęście Momo stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

źródło: Teatr Druga Strefa

Sprawdź lokalizację na mapie