null

Komuna Warszawa: Morze Krystyny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.11.2023 19:00 - 29.11.2023 20:30
Komuna Warszawa
Czarno-białe zdjęcie przedstawiające trzy osoby stojące tyłem do patrzących i twarzami do ściany, mają ręce uniesione do góry
Morze Krystyny, Komuna Warszawa

Komuna Warszawa zaprasza na białoruską sztukę „Morze Krystyny”, w której wystąpią białoruscy, polscy i ukraińscy artyści. Wstęp wolny. Spektakl został zorganizowany dzięki Centrum Dialogu Mieroszewskiego a także przy wsparciu Domu Twórców. Wydarzenie dofinansowuje m.st. Warszawa.

Dziś, gdy Ukrainę od ponad roku pogrąża wojna, w której giną tysiące ludzi, nie wolno nam zapominać o drugiej – „cichej” wojnie na Białorusi, która trwa już trzeci rok. O wojnie dyktatora Łukaszenki z własnym narodem. O pierwszych dniach protestów na Białorusi w 2020 roku, od których zaczęła się ta wojna, opowie nowa białoruska sztuka „Morze Krystyny”, na którą zaprasza białoruscy, polscy i ukraińscy artyści.

Bohaterowie spektaklu, którzy wypowiedzieli się przeciwko sfałszowanym wyborom i trafili do więzienia, stają w obliczu brutalnego konfliktu z siłami bezpieczeństwa – sługami dyktatora. Bohaterowie przechodzą przez straszne tortury i maltretowanie, podczas gdy dla policjantów jest to normalny dzień pracy. Dzień, w którym społeczeństwo białoruskie rozdarła głęboka przepaść.

Komuna Warszawa