Wybieramy najlepszą polską książkę 2022 roku

Rozpoczynamy 16. edycję Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Każdy może zgłosić ulubione, ostatnio wydane książki i to aż w pięciu kategoriach.

Tytuły książek, spośród których jury wybiera nominowane, a później laureatki i laureatów, mogą zgłaszać wszyscy – czytelniczki i czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek.

Książki można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza, któremu towarzyszy regulamin konkursu. Przyjmowanie zgłoszeń do 31 stycznia 2023 r.

Warszawa nagradza
Nagroda Literacka jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości.

W tej edycji jury będzie pracować w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak oraz – nowy w jury - filozof literatury i krytyk literacki Piotr Sadzik.

Miasto stołeczne Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. 16. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy wspierają portale czytelnicze lubimyczytać.pl i booklips.pl jako patroni medialni oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pod numerem tel. 22 443 03 66.