null

Zgłaszajcie książki do Nagrody Literackiej!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika 17. Nagrody Literackiej Warszawy przedstawiajaca koło w kolorze pomarańczowo-żółto-różowym na beżowym tle
Zapraszamy do zgłaszania książek!

Rozpoczyna się 17. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Każdy może zgłosić ulubione, ostatnio wydane książki i to aż w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, komiks i powieść graficzna.

Publikacje, spośród których jury wybiera nominacje, a później laureatki i laureatów, mogą zgłaszać czytelniczki i czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Służy do tego specjalny formularz na stronie Nagrody. Zgłoszenia można będzie przesyłać do końca stycznia.  

Warszawa nagradza    

Nagroda Literacka Warszawy jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości. 

Skład jury  

Jury Nagrody Literackiej pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska i Karolina Szymaniak.  

Organizator i partnerzy  

Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl (patroni medialni) oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.  

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
mailowo nagrodaliteracka@um.warszawa.pl lub pod numerem tel. 22 443 03 66.