null

Oprowadzanie po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.04.2024 14:00 - 30.04.2024 16:00
Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny")
Kolorowy rysunek z niebieskim tłem, mężczyzna i kobieta w ludowych strojach, zwróceni do siebie, dookoła gęsta roślinność
Marija Prymaczenko, Przyszedł kum do kumy, kuma marchew piele, 1992

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych zapraszają na oprowadzanie po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko".

Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych działa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od września 2020 r. Jego członkiniami i członkami są starsze osoby mieszkające w Warszawie, które interesują się sztuką współczesną i chcą poszerzać swoją wiedzę o niej.

Podczas oprowadzań po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” można będzie się dowiedzieć o życiu i twórczości artystki oraz o tym jak publiczność odbiera jej prace, co ich w nich urzeka, porusza, niepokoi, jakie wywołują skojarzenia i wspomnienia. Oprowadzanie po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to podróż przez życie i twórczość wyjątkowej artystki, która stała się symbolem ukraińskiej kultury.

Oprowadzania są otwarte dla wszystkich zwiedzających wystawę.
 
Szczegóły na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia