null

Artystyczna akcja - murale dla Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Michał Dziurkowski

Na ulicach Warszawy pojawiły się trzy minimalistyczne murale, nawiązujące do sytuacji za naszą wschodnią granicą. Artyści i artystki ze stołecznego Good Looking Studio chcą w ten sposób wyrazić poparcie dla heroizmu Ukrainy i dodać otuchy osobom, które wojna wygnała z ojczyzny.

Podobnie jak w obliczu pandemii, kiedy w przestrzeni miejskiej pojawiły się murale z hasłem przewodnim „Będzie dobrze”, obecny manifest został wyrażony w formie języka wizualnego. Efektem artystycznej akcji są trzy “pokojowe murale” wspierające uchodźców bezpośrednio na ulicach. Jeden z nich pojawił się w symbolicznym miejscu, na Rondzie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Chcielibyśmy, aby obywatele Ukrainy wiedzieli, że z całego serca wspieramy ich w obliczu inwazji Rosji i mamy nadzieję, że zwyciężą w wojnie o swoją narodowość tożsamość. Pokój jest dobrem należnym każdemu człowiekowi i liczymy, że szybko wróci również w Ukrainie. Mówimy nie wojnie i śmierci niewinnych ludzi

- mówi Piotr Ruszkowski, prezes Good Looking Studio

Powstałe prace można podziwiać w trzech punktach Warszawy: przy rondzie ONZ (al. Jana Pawła II 18), na ul. Smolnej 15 i przy ul. Parkingowej (na wysokości Nowogrodzkiej 27). Realizacja murali odbyła się w czynie społecznym.

 

Zobacz galerię (3 zdjęć)