Apteki i aptekarze w warszawskim getcie - warsztaty w Muzeum Farmacji

19.04.2023 16:45 - 19.04.2023 17:45

W obrębie warszawskiego getta znalazło się kilkanaście aptek. Jak wyglądała ich praca i w jaki sposób udało się im pomagać mieszkańcom getta - o tym między innymi można będzie usłyszeć podczas spotkania w Muzeum Farmacji. 19 kwietnia, czyli w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie.

Kim byli pracujący tam aptekarze i farmaceuci? Jakie artykuły były wówczas najbardziej potrzebne? Jak przerzucano produkty medyczne ze strony aryjskiej? Gdzie znajdowały się poszczególne punkty apteczne i co znajduje się pod tymi adresami obecnie? Odpowiedzi poznamy na spotkaniu zorganizowanym w ramach upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie.

- czytamy na stronie Muzeum Farmacji, oddziału Muzeum Warszawy.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują mapy lokalizujące historyczne apteki, dzięki czemu będą mogli samodzielnie odkrywać niezatarte ślady przeszłości w tkance współczesnego miasta.

Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia.

Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Sprawdź lokalizację na mapie