null

Koziołek Matołek w Muzeum Karykatury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dzieci i dorośli we wnętrzu Muzeum Karykatury, podczas otwarcia wystawy "Fikaj z Koziołkiem Matołkiem"
Muzeum Karykatury zaprasza

“Fikaj z Koziołkiem Matołkiem” to pierwsza wystawa przygotowana specjalnie dla dzieci w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. W niedużym gmachu przy Koziej 11 powstał wyjątkowy tor przeszkód.

Koziołek Matołek obchodził niedawno 90. urodziny – pierwszy tom jego przygód ukazał się 14 grudnia 1932 roku. Z okazji jubileuszu Muzeum Karykatury w Warszawie zaprasza dzieci w wieku od 4 do 10 lat na niezwykłą wystawę, która będzie czynna do 19 marca. 

Podstawą ekspozycji są materiały, które dostarczył Witold Tchórzewski – kolekcjoner, twórca prywatnego Muzeum Koziołka Matołka.

Wystawa przyjmie formę drogi do Pacanowa, a zwiedzający dostaną zadania do wykonania. Będą musieli się przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, czołgać, wyciągać, przyczepiać i wspinać. Oparcie narracji wystawy-gry o fabułę komiksu zostanie podkreślone poprzez wykorzystanie w przestrzeni muzeum oryginalnych kadrów i rysunków z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”.

Dbając o komfort zwiedzania i zabawy, na czas dziecięcej wystawy zostały wprowadzone specjalne przedziały czasowe, które pozwolą na swobodną dwugodzinną zabawę.

Bilety na wystawę można kupić w kasie Muzeum lub na stronie kicket.com.

Jednym z partnerów wystawy jest Teatr Guliwer, który zaprasza na przedstawienie dla najmłodszych “Koziołek Matołek”. Najbliższe spektakle w lutym.