null

Dobre kreski: FALAUKE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.09.2023 12:00 - 24.09.2023 16:00
Lengrenówka, Brzozowa 6/8a
Grafika zapowiadająca wystawę w Muzeum Karykatury
Muzeum Karykatury | Autor: Katarzyna „Falauke” Czarna

Muzeum Karykatury zaprasza na pop-upową wystawę prac Falauke w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski" organizowanego we współpracy z Muzeum Komiksu w Krakowie.

Katarzyna „Falauke” Czarna mieszka w Krakowie, gdzie zajmuje się głównie tworzeniem komiksów, lalek i pracą przy filmach animowanych. W latach 2011-2017 publikowała w Internecie paski komiksowe spod szyldu „Rainbowner”, po czym przerzuciła się w na papier – w druku pojawiły się min.: Nie lubię siebie, gdy jestem pijana (2017), ziny z serii Przewodniki po śmierci (2019, 2020) i Bardzo ważne (2022). Wydany przez Kulturę Gniewu album “Czy wszystko smakuje?” to jej pełnometrażowy debiut.

Na wystawie można zobaczyć między innymi: wczesne projekty, etapy powstawania komiksu, oryginalne plansze a także komiksy, które powstały w 2011 roku, w czasach akcji komiksu. W czasie trwania wystawy będzie możliwość nabycia komiksu.

„Dobre kreski" to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym.