null

Butenko, Lipiński, Lengren, czyli Karykatour

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.07.2023 12:00 - 16.07.2023 13:30
Barwny kolaż przedstawiający widok na Starówkę i okolice Lengrenówki, chodnikiem idzie komiksowa postać z Przekroju, Pan Filutek i jego pies.
Karykatour - wycieczka | Autor: Marta Janik

Muzeum Karykatury zaprasza na literacką wycieczkę rowerową śladami Bohdana Butenki, Eryka Lipińskiego i Zbigniewa Lengrena. Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać.

W trakcie rowerowej przejażdżki od placu Trzech Krzyży do Lengrenówki dowiecie się, w której warszawskiej kawiarni najchętniej „odpoczywali” redaktorzy i współpracownicy legendarnych „Szpilek”, kto odwiedzał bar mleczny „Karaluch”, w jakich okolicznościach doszło do założenia Muzeum Karykatury oraz dla kogo Zbigniew Lengren napisał „Gałgankowy skarb”. A na deser przypomnimy Wam warszawskie przygody Kwapiszona.

- tak zapowiada Paweł Łęczuk, który poprowadzi literacką wycieczkę rowerową.

Spotykamy się przy placu Trzech Krzyży 16 i wyruszamy w stronę siedziby Muzeum Karykatury na ulicy Koziej 11. Wycieczkę kończymy przy Lengrenówce na Brzozową 6/8a.

Paweł Łęczuk jest poetą, animatorem kultury, autorem książek biograficznych, pedagogiem, geografem i pilotem wycieczek. Jest autorem kilkunastu książek, w tym tomów poetyckich i albumów fotograficzno-poetyckich, publikacji biograficznych oraz przewodnika literackiego. Trzykrotny stypendysta Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w dziedzinie literatury oraz stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Uczestnik Międzynarodowego Programu Pisarskiego w Chinach w 2014 roku. Twórca oryginalnych literackich wycieczek rowerowych.