null

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON. SZKIC MA MOC

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.11.2023 10:00 - 21.01.2024 18:00
Muzeum Karykatury, Kozia 11
Grafika zapowiadająca wydarzenie "Satyrykon. Szkic ma moc" w Muzeum Karykatury - żółto-różowe tło, litery czarne
Międzynarodowa wystawa Satyrykon

Muzeum Karykatury kolejny raz gości u siebie międzynarodową wystawę poświęconą rysunkowi satyrycznemu. Tym razem w jedną ekspozycję połączono dwa konkursy organizowane w ramach legnickiego festiwalu SATYRYKON. Obok konkursu głównego zostaną pokazane prace z konkursu szkicowników SZKIC MA MOC.

Wystawa SATYRYKON. SZKIC MA MOC to przegląd rysunku satyrycznego z całego świata, prezentująca nowe trendy i tendencje. To, co świeże i gorące szczególnie widać w szkicownikach.

Gości warszawskiej wystawy będziemy zachęcać do rysowania – do tworzenia własnych szkicowników. W głównej sali umieścimy stół, przybory do rysowania i specjalnie przygotowane wystawowe notesy.

SZKIC MA MOC to konkurs na szkicowniki, który od trzech lat towarzyszy konkursowi głównemu i jest skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych.

W tym roku zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. W szranki stanęła rekordowa liczba 436 uczestników – prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji. Na wystawie zostanie pokazane 128 szkicowników. Będą to szkicowniki czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu, jak również młodych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem artystycznym.

Więcej informacji – na stronie Muzeum Karykatury.

Sprawdź lokalizację na mapie