null

Warsztaty mangowe z Julią Płoch

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.06.2023 12:30 - 10.06.2023 14:30
komiks narysowany przez Julię Płoch - wymyślone postacie w fantastycznym świecie
Autor: Julia Płoch

Muzeum Karykatury zaprasza do Lengrenówki na warsztaty, które będą świetnym wstępem do pracy nad komiksem. O tym, jak wymyśla się postać, opowie - i pokaże - Julia Płoch. Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 11-15 lat.

Zajęcia zaczną się od krótkiej historii mang – porozmawiamy trochę o kresce i stylu, o różnych rodzajach mang i najciekawszych faktach z nimi związanymi – by następnie przejść do rozmowy o projektowaniu i rysowaniu postaci.

Osoby uczestniczące w warsztacie będą mogły oprzeć pomysł postaci na kimś z otoczenia (np. zrobić swoje komiksowe – mangowe – alter ego) lub wymyślić ją od nowa.

Będziemy zwracać uwagę na rozbudowanie charakteru postaci, na to jak go podkreślić, nie tylko przez strój, ale także proporcje czy styl rysowania. Kluczowe będą również przygody, które mogłyby spotkać naszą postać. Podczas takiej pracy często ktoś wpada na pomysł na zrobienie całego komiksu, o czym też od razu rozmawiamy i rozbudujemy pomysł.

Julia Płoch – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, rysowniczka, animatorka oraz ilustratorka. Tworzy filmy animowane oraz krótkie formy komiksowe, w antologiach (Klub zin, Brudno, Mydło, Ciut), online (Vice.com Korporacja Ha!Art) oraz prezentowane na wystawach (FAK, Bubipop Gallery). Jej autorski komiks „An eye for an eye” został wydany w 2018 roku przez wydawnictwo Klub, a film o tym samym tytule zagościł na festiwalach filmów animowanych na całym świecie.  

Źródło: Muzeum Karykatury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.