null

Fakultet z humoru #6 - O kapitanie Eryku i admirałach wyobraźni

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.04.2023 18:00 - 11.04.2023 20:00
grafika promująca wydarzenie
Muzeum Karykatury

Muzeum Karykatury zaprasza na kolejny odcinek "Fakultetu z humoru". Tym razem na wykład dr Anity Wincencjusz-Patyny "O kapitanie Eryku i admirałach wyobraźni".

To cykl wykładów z zakresu filozofii, socjologii i psychologii humoru. Wykłady mają poszerzyć wiedzę uczestników i uczestniczek na temat kulturowych aspektów humoru. Osoby prowadzące wykłady to badaczki i badacze zajmujący się humorem od strony psychologicznej i socjologicznej z cenionych ośrodków uniwersyteckich.

Będzie to wykład poświęcony twórczości Eryka Lipińskiego na polu ilustracji książkowej, zwłaszcza tej przeznaczonej dla dzieci. Prelegentka przyjrzy się temu dorobkowi w rozmaitych kontekstach: na tle zjawiska określanego mianem Polskiej Szkoły Ilustracji lat 50., 60. i 70. XX wieku; w zestawieniu z twórczością ilustratorską innych rodzimych rysowników satyrycznych (m.in. Ha-Ga, Zbigniew Lengren, Gwidon Miklaszewski, Zbigniew Piotrowski, Mirosław Pokora); w próbie charakterystyki humoru obecnego w polskiej ilustracji książek dla młodszych czytelników. Nie zabraknie też odniesień do współczesnych ilustratorów.

Szczegóły na stronie wydarzenia na FB

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.