null

Baby i Dziady Jesienne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.11.2023 18:00 - 04.11.2023 20:00
Muzeum Karykatury, Kozia 11
Muzeum Karykatury zaprasza

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego i Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na Baby i Dziady Jesienne. Początek 31 października, wydarzenie będzie kontynuowane w dniach 3-4 listopada. Wstęp wolny.

Kilkudniowe działania artystyczne zainspirowane są między innymi słowiańskim świętem pamięci o przodkach przypadającym na noc z 31 października na 1 listopada.

Wspólnie z artystkami i artystami błąkamy się jak wydziedziczone duchy szukając miejsca dla twórczej pracy nieskrępowanej przez upolitycznione instytucje kultury i patriarchat. Na te kilka dni gościny udzieliło nam Muzeum Karykatury.

Dziady to przede wszystkim spotkanie wspólnoty, podczas którego żywi okazują szacunek zmarłym zyskując w zamian ich przychylność i pomoc w życiu doczesnym.

Będzie to czas wspólnej uczty, radosnego świętowania i przywoływania opiekuńczych duszyc i duchów. Nawiązując do wróżbiarskiego i płodnościowego charakteru jesiennych dziadów będziemy zaklinać przyszłość z nadzieją na obfitość i urodzaj po czasie jałowym i bezpłodnym.

Szczegóły w wydarzeniu na FB Muzeum Karykatury.