null

Konkurs w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Wnętrze sali w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Jeszcze do połowy września można zgłaszać kandydatury do konkursu na dyrektorkę /dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Instytucja, która ma swoją siedzibę przy Freta 16, w miejscu narodzin wielkiej uczonej, zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o życiu noblistki, jej działalności naukowej i dokonaniach.

Kandydatki i kandydaci powinne/i spełnić wymagania formalne: minimum 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w instytucji kultury, organizacji pozarządowej w obszarze kultury bądź w podmiocie prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie kultury czy minimum 3-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołem. Mają też wykazać się znajomością biografii i dorobku patronki Muzeum, a także doświadczeniem w zakresie działania muzeum jako instytucji kultury, realizacji projektów muzealno-badawczych, pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz współpracy z partnerami instytucjonalnymi i nieinstytucjonalnymi.

Osoby zainteresowane startem w konkursie są zobowiązane do opracowania 5-letniego autorskiego programu działania Muzeum. Pierwszoplanowym zadaniem nowego dyrektora/nowej dyrektorki będzie zrealizowanie wystawy stałej Muzeum. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w ogłoszeniu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie gromadzi zbiory, organizuje wystawy czasowe, wykłady, spotkania autorskie i wydarzenia artystyczne. Prowadzi także działalność wydawniczą oraz sprzedaż książek i pamiątek. Instytucja patronuje przedsięwzięciom poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie, jak również innym kobietom w nauce i kulturze. 

Nie tylko Maria
W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie można wciąż oglądać wystawę czasową Beyond Curie – instalację w hallu muzeum, przedstawiającą sylwetki kilkudziesięciu naukowczyń, których osiągnięcia przyczyniły się do ogromnych postępów w różnych dziedzinach. 16 z nich otrzymało Nagrodę Nobla z chemii, fizyki i medycyny lub fizjologii. Historia każdej z kobiet przedstawionych na tej wystawie to niezwykła i warta zgłębienia opowieść. 

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie można zwiedzać od wtorku do soboty, w godzinach 12.00-18.00. Zwiedzanie we wtorki jest bezpłatne.