Zwiedzanie z ukraińskim audioprzewodnikiem

dzieci w muzeum POLIN, na uszach mają słuchawki, korzystają z audioprzewodników
Dzieci na wystawie w Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest pierwszym w Warszawie i drugim w kraju muzeum, które uruchomiło audioprzewodnik w języku ukraińskim. Od teraz mogą z niego korzystać całe rodziny - dorośli i dzieci.

Nieduże urządzenie, które wypożycza się w muzealnej kasie, pozwala zwiedzić – z narratorami – sześć galerii wystawy stałej Muzeum POLIN. Zwiedzający przenoszą się o tysiąc lat wstecz, do czasów, kiedy pierwsi Żydzi przybyli na ziemie polskie.

odkryjemy, jak w kolejnych wiekach zmieniał się świat;
usłyszymy opowieści z dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowy toczące na ulicach dawnych miast i miasteczek;
zajrzymy do żydowskiego domu i synagogi i sprawdzimy, co jadało się w szabat;
poznamy dawne zawody, a nawet zaprojektujemy własną monetę i wydrukujemy stronę dawnej księgi na prawdziwej prasie drukarskiej;
poznamy historie o wspólnej pracy, przyjaźni, rodzinie, żydowskich świętach i obyczajach.

Opowieść uzupełniają barwne scenki odgrywane przez aktorów, które przenoszą nas w czasie i pozwalają wczuć się w klimat dawnych epok. Trasa audioprzewodnika nie obejmuje galerii "Zagłada" i "Powojnie".

Koszt audioprzewodnika jest wliczony w cenę biletu (wyjątkiem są czwartki, kiedy zwiedzanie jest bezpłatne, a audioprzewodnik kosztuje 10 zł).

Współorganizatorem projektu jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.