null

Narodowe Muzeum Techniki otwarte dla zwiedzających

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.02.2022 10:00 - 01.01.2023 20:00
Fragment wystawy z zabytkowymi samochodami
Fragment wystawy „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” | Autor: Michał Bojara

Od 1 lutego Muzeum zaprasza na dwie wystawy: „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” oraz „Historia komputerów. Liczy się!”.

Zapraszamy w progi odnowionego i zrewitalizowanego muzeum. Setki nowych eksponatów, nowa scenografia i fascynująca historia techniki jest znów na wyciągnięcie ręki.

Wystawa „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” prezentuje globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych. Składa się z trzech części, przedstawiających historię transportu lądowego, wodnego i powietrznego. Prezentuje rozwój budowy dróg od czasów rzymskich do współczesności, a także pojazdów, które się po nich poruszały.

Wystawa „Historia komputerów. Liczy się!” przedstawia zbiór mechanicznych sumatorów, kalkulatory biurowe i kieszonkowe, komputery niemal współczesne i te z początków informatyki. Ekspozycja skupia najciekawsze, nierzadko jednostkowe, konstrukcje polskie oraz zagraniczne ostatnich dwóch stuleci. Odsłania też ich wnętrza, pokazując kunszt i pomysłowość konstruktorów.

Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 - 20:00.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.