null

Darmowy weekend w Muzeum Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kobieta robi zdjęcie warszawskich kamieniczek smartfonem
Moje muzeum, moja opowieść

17 i 18 września wszystkie oddziały Muzeum Warszawy można zwiedzać za darmo. Do obejrzenia wystawy stałe i czasowe, w tym kilka zupełnie nowych. Na niektóre ekspozycje bezpłatny wstęp do końca września.

W siedzibie głównej Muzeum Warszawy, przy Rynku Starego Miasta, można zwiedzić wystawę Rzeczy Warszawskie oraz Moje Muzeum Moja Opowieść, a w Galerii Rynek 30 – nowo otwartą wystawę Nie miałyśmy szczęśliwej gwiazdy, zapaliłyśmy własną. Herstorie warszawskie

Także na Starym Mieście do obejrzenia jest instalacja artystyczna skierowana do dzieci do 12 roku życia - Ruch, dźwięk i kolor, czyli wyspy na oceanie czasu – w ramach 12. Mała Warszawska Jesień (bezpłatnie od 16 do 25 września). Muzeum Farmacji zaprasza na Res Pharmaceuticae oraz Do użytku zewnętrznego. Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960–1980 w Muzeum Farmacji (bezpłatnie od 16 do 30 września).

W Centrum Interpretacji Zabytku trwa wystawa Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta. W Muzeum Woli do obejrzenia wystawa Białoszewski nieosobny, a na Pradze –  wystawa stała Muzeum Warszawskiej Pragi, wystawa Celina Osiecka. Usługi fotograficzne oraz pokaz fotografii Antoniny Gugały Fotograf Warszawski 2016, a także żydowskie modlitewnie, zabytkową oficynę drukarską w Muzeum Drukarstwa.