null

Darmowy weekend w Muzeum Warszawy, przybywajcie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ciemnomiodowe tło, w srodku pomieszczenia stoi kobieta, jej twarz odbija się w wielkim reflektorze stojącym na metalowej nodze
Olafur Eliasson, Eye See You, 2006

2 i 3 grudnia wszystkie oddziały Muzeum Warszawy zapraszają na bezpłatne zwiedzanie. Do wyboru wystawy stałe i czasowe, w tym “Moi Ver”, “Prawobrzeżne” i “WARSZAWA W BUDOWIE 15. Zimno już było”. Zapraszamy dużych i małych.

W głównej siedzibie Muzeum Warszawy można zobaczyć:
● wystawę stałą RzeczyWarszawskie i ścieżkę zwiedzania „Warszawskie dzieciństwo około 1900 roku”,
● wystawę “Moi Ver” w głównej siedzibie Muzeum;
● wielkoformatowy mural Spółdzielnia prac malarskich,
● wystawę “To nie jest moja historia” (Galeria Rynek 30).

W Centrum Interpretacji Zabytku dowiesz się więcej o zniszczeniu i odbudowie Starego Miasta. W Muzeum Farmacji poznasz historię leków, trucizn i narkotyków w zrekonstruowanym wnętrzu apteki. W Muzeum Woli zwiedzisz wystawę: “WARSZAWA W BUDOWIE 15. Zimno już było”. W Muzeum Warszawskiej Pragi obejrzysz świeżo otwartą wystawę: “Prawobrzeżne”. W Muzeum Drukarstrwa odkryjesz zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej.

- wszystkie te wystawy można zwiedzać bezpłatnie w każdy czwartek, a w tym tygodniu także w sobotę i niedzielę 2 i 3 grudnia.

Darmowy wstęp jest także do Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy – tam można zobaczyć audiowizualną instalację Krzysztofa Wodiczki “Głosy pamięci”. Wstęp wolny jest także do Muzeum Miejsca Pamięci Palmiry.

Zrób sobie prezent

W sobotę 2 grudnia w Muzeum Warszawskiej Pragi można będzie wziąć udział w bezpłatnych otwartych warsztatach “Zrób sobie prezent”. Do wykonania np. ceramiczne magnesy, świąteczne pocztówki, pamiątki z sitodruku czy wypłatane ozdoby. Takie warsztaty organizowane są co roku, tym razem są związane z otwartą niedawno w Muzeum Warszawskiej Pragi wystawą “Prawobrzeżne”.   

Zielony plakat do wystawy "Prawobrzeżne" - profil kobiety i napis dużymi literami
Muzeum Warszawskiej Pragi