Moi Ver: warsztaty ze szlachetnych technik fotograficznych

02.12.2023 11:00 - 02.12.2023 15:00
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta
Moi Ver, Autoportret 1928

Muzeum Warszawy zaprasza na warsztaty fotograficzne towarzyszące wystawie „Moi Ver”. Prowadzący skupi się na wytłumaczeniu technik fotograficznych na przykładzie wybranych prac.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają tajniki wielokrotnej ekspozycji, maskowania podczas naświetlania negatywu i fotograficznego kolażu. Pracować będą na gotowych, drukowanych na folii negatywach przedstawiających miasto i jego mieszkańców, kopiowanych stykowo promieniowaniem UV na papierze akwarelowym pokrytym światłoczułą warstwą cyjanotypii lub/i brązu VanDyke. Technika ta pozwoli na zabawę uczącą nie tylko kompozycji i mieszania się barw, ale także przybliży wiedzą dotyczącą historycznych technik fotograficznych, jak i zasad i problemów dotyczących wielokrotnej ekspozycji i maskowania podczas procesu naświetlania.

Warsztaty rozpoczną się na wystawie „Moi Ver”. Prowadzący skupi się na wytłumaczeniu technik fotograficznych na przykładzie wybranych prac.

Zajęcia poprowadzi Kacper Bartczak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Studium Fototechnicznego w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od 2010 do 2021 roku asystent w pracowni podstaw fotografii na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Źródło: Muzeum Warszawy