null

Witamy naszych nowych sąsiadów!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Muzeum Warszawy zaprasza nowych mieszkańców stolicy - osoby pochodzące z Ukrainy, które w ostatnim czasie znalazły schronienie w stolicy. Cykl spotkań "Poznajmy się w Warszawie!" zostanie zainaugurowany już w ten weekend.

Podczas siedmiu kolejnych spotkań (pierwsze w sobotę 9 kwietnia) organizatorzy będą opowiadać o Warszawie i przybliżać ją z wielu perspektyw. Podczas kulturowo-językowych warsztatów rozmowy o dzisiejszej stolicy oraz jej historii splotą się z praktyczną nauką języka polskiego. Będzie to okazja zarówno do słuchania opowieści, wspólnego działania, nauki słówek, jak i swobodnych rozmów przy kawie.

Pagniemy stworzyć platformę twórczej wymiany – wspólnie spędzić czas, podzielić się historiami i doświadczeniem. Zależy nam na tym, by wymiana była obustronna, pozwoliła nam i naszym odbiorcom bliżej poznać nowych Warszawiaków i Warszawianki, więcej się o nich dowiedzieć i zbudować z nimi trwałe relacje. 

- czytamy na stronie Muzeum Warszawy. Spotkania mają charakter rodzinny – zaproszenie skierowane jest do reprezentantów wszystkich pokoleń.

Projekt “Poznajmy się w Warszawie” to także konsultacje z ekspertami, które pomogą odnaleźć się w nowym mieście i przybliżą praktyczne aspekty systemu prawnego, edukacyjnego czy zdrowotnego. Będzie na nich można uzyskać wsparcie psychologiczne czy porady zawodowe. Tematy i zakres konsultacji będą wynikać z realnych potrzeb uczestników, które zostaną zbadane podczas pierwszego spotkania.

Muzeum Warszawy zaprasza także na spacery rodzinne w języku ukraińskim. Najbliższy w sobotę 23 kwietnia.