null

Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.02.2024 11:00 - 26.05.2024 19:00
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta
Album szkoły żeńskiej, fotografie uczennic w sepii
Album szkoły żeńskiej, ok. 1920 r.

Muzeum Warszawy zaprasza na wystawę “Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” w całości poświęcona albumom fotograficznym. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów pochodzących z jednej z największych kolekcji warszawskiej fotografii. Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii.

Wystawa “Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” pokaże przemiany albumów fotograficznych, utrwalanie i przemijanie obowiązujących je konwencji oraz to, jak splecione są z historią fotografii. Zaprezentuje role, jakie albumy odgrywały w społecznościach, rodzinach czy instytucjach.

Wystawa skupi się również na emocjach, jakie wywoływało i wciąż prowokuje przeglądanie albumu.

Album to przedmiot codzienny, nadal obecny w naszych domach. Część z nas z pewnością pamięta wspólne przeglądanie albumu fotograficznego i towarzyszącą mu mieszankę emocji: fascynację, tęsknotę, wzruszenie, ale też zakłopotanie spowodowane niekorzystnym zdjęciem. Na wystawie pokażemy zarówno albumy dokumentujące rodzinne wydarzenia, jak i te, które upamiętniają funkcjonowanie wspólnot szkolnych czy zawodowych

– mówi o wystawie Karolina Puchała-Rojek z zespołu kuratorskiego wystawy.  

Szczegóły na stronie Muzeum Warszawy.