null

Moi Ver – wystawa w Muzeum Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.10.2023 11:00 - 04.02.2024 17:00
Czarno-biała grafika z wykorzystaniem zdjęcia mężczyzny, rozmyte tło, napis
Wystawa czasowa w Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy zaprasza na wystawę, która odkrywa postać i twórczość Moshego Vorobeichica, należącego do czołówki europejskiej awangardy lat 20. XX wieku fotografa, grafika, malarza. W przedwojennej Polsce fotografował żydowski świat, który wkrótce miał przestać istnieć. Wystawę można oglądać od 12 października do 4 lutego 2024 roku.

Na wystawie Moi Ver zaprezentowano ponad 300 obiektów: fotografie, plakaty, wydawnictwa, projekty książek, obrazy i dokumenty. Dzięki wieloletniej pracy w archiwum artysty można po raz pierwszy zobaczyć niezwykle bogatą i różnorodną twórczość Vorobeichica uznawanego we Francji za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli fotografii awangardowej. Po Paryżu i Warszawie w przyszłym roku wystawa trafi do Tel Awiwu.

W latach 30. Moi Ver wykonał w sumie ponad 1500 fotografii tradycyjnej społeczności żydowskiej w dużych miastach oraz podwarszawskich miejscowościach. Do tej pory rozproszone i niepublikowane fotografie po raz pierwszy będzie można zobaczyć w tak szerokim wyborze w Muzeum Warszawy.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Muzeum Warszawy