null

Zainspiruj się w Muzeum Wielu Kultur

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Warszawie żyje coraz więcej ludzi z całego świata, migrantów i uchodźców ze wszystkich kontynentów. Warszawskie muzea mają ważną rolę do odegrania w procesie integrowania społeczeństwa. Między innymi na ten temat porozmawiają uczestnicy i uczestniczki międzynarodowej konferencji Muzeum Wielu Kultur.

Osoby uczestniczące w konferencji Muzeum Wielu Kultur (9-10 maja) spróbują poszukać odpowiedzi na pytania: Jak, równolegle do najpilniejszej pomocy migrantkom i migrantom, budować dziś mądrze wielokulturowe społeczeństwo? Jaką rolę w tym procesie grać mogą i powinny muzea? Jak odpowiedzialnie projektować w tym kontekście ofertę edukacyjną, programować wystawy, rozbudowywać kolekcje muzealne i kształtować poprzez nie naszą wspólną, wielokulturową, pamięć i tożsamość? Jak dobrze prowadzić komunikację działań instytucji, by skutecznie docierać do wielokulturowej społeczności Warszawy?

Na początek Dzień Inspiracji, w którym o swoich praktykach w obszarze szerokich działań integrujących mniejszości opowiadać będą przedstawicielki i przedstawiciele muzeów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Drugi dzień konferencji to Warszawski Okrągły Stół, podczas którego o swoich praktykach opowiedzą warszawskie muzea i organizacje wspierające migrantów żyjących w stolicy. 

Konferencja jest transmitowana na kanale You Tube Muzeum Warszawy: