null

Warsztaty zinowe towarzyszące wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.07.2023 12:00 - 01.07.2023 14:00
Muzeum Woli, Srebrna 12
Warsztaty zinowe w Muzeum Woli

Muzeum Woli zaprasza na warsztaty z tworzenia tzw. zinów - niezależnych publikacji, powstających bez udziału wydawnictw. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się o historii tych publikacji, będą też mogli/mogły zaprojektować i wykonać kilkustronicowe ziny. Udział w warsztatach jest bezpłatny, bilety do pobrania w kasie.

Proces twórczy będzie pretekstem do zastanowienia się nad kwestiami takimi jak tożsamość/tożsamości, osobowość, metamorfoza, ekspresja, przynależność do grupy, społeczności. W naszych zinach będziemy opowiadać o Kim Lee, o jej niezwykłych strojach i bliskich jej miejscach. Będziemy również szukać sposobów, by za pomocą zina wyrazić siebie i swoje poglądy. 

1 lipca – prezentacja, opracowywanie koncepcji, rozpoczęcie pracy nad zinem
8 lipca – dokończenie pracy nad zinem, skanowanie, xerowanie publikacji

Warsztaty poprowadzi Edyta Bystroń – instruktorka, rysowniczka, twórczyni komiksów, ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w tym warsztaty komiksowe. Indywidualne podejście, inspirowanie do wyrażania swoich poglądów, przemyśleń i przeżyć poprzez sztukę, dawanie przestrzeni do swobodnej ekspresji to główne założenia w jej pracy dydaktycznej.

Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej w Muzeum Woli, poświęconej najsłynniejszej warszawskiej drag queen, Kim Lee.