null

Róbcie filmy ze wsparciem Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłasza 13. edycję konkursu na udział w produkcji filmowej. Budżet konkursu to 2,6 mln złotych brutto. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego.

W ramach corocznego konkursu koprodukcyjnego MWFF wsparł już ponad 90 filmów, w tym takie tytuły jak: Zimna wojna, Kobieta na dachu, Fuga, Ostatnia rodzina, Body/Ciało, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Pan T., Magnezja, Śniegu już nigdy nie będzie, Film balkonowy. W 2022 roku dofinansowanie przyznano 11 produkcjom. 

Warunki dofinansowania

Budżet konkursu pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu m.st. Warszawy. Środki uzyskane w wyniku konkursu muszą zostać wydatkowane w 2023 roku.

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji z Warszawą i województwem mazowieckim poprzez miejsca realizacji filmu i tematykę, a także udział w realizacji  twórców i przedsiębiorców z Warszawy i województwa mazowieckiego oraz wysokość budżetu wydatkowanego w regionie. Szczegóły zapisane są w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia można składać w terminie 1-17 lutego, w dni robocze w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie, w godz. 10.00–16.00  w pokoju nr. 2.19 (MWFF).

Wspieramy produkcje filmowe

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy (MWFF) powstał w 2010 roku, a jego celem jest wspieranie projektów filmowych (fabularnych, dokumentalnych lub animowanych) realizowanych w województwie mazowieckim, mogących przyczynić się zarówno do turystycznej i gospodarczej promocji regionu, jak i do budowania jego korzystnego wizerunku.