null

„Nadzieja. Czym jest dla ciebie?” – konkurs filmowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiło specjalną edycję konkursu #63PL. Ambasadorem akcji został muzyk – Łukasz L.U.C. Rostkowski. Konkurs trwa do 17 kwietnia.

Konkurs filmowy #63PL skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 22 lat, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o tym, czym jest dla nich nadzieja. Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy materiał będzie oceniany pod względem aspektów artystycznych, które zostaną zaprezentowane w 63-sekundowej formule. Ważne jest indywidualne ujęcie tematu.

Nagrody wręczone zostaną w maju podczas Festiwalu Mastercard Off Camera – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego.

Kiedy pracowaliśmy nad tegorocznym hasłem konkursowym wiązaliśmy nadzieję z czasem pandemii. Zaledwie kilka dni później wybuchła wojna na Ukrainie i nadzieja nabrała jeszcze większego wymiaru oraz symboliki. Wierzymy, że uczestnicy tegorocznej edycji podzielą się z nami swoimi emocjami i przemyśleniami, a nadesłane prace skłonią nas do refleksji, wzruszą i zatrzymają na chwilę

- mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partner konkursu Onet.pl przygotował specjalny serwis: https://video.onet.pl/63pl-konkurs, na którym opublikowane zostaną zgłaszane do konkursu materiały.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.