null

Zapraszamy na literacki weekend nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Leżaki w kolorze czarnym ustawione na betonowych schodach na Bulwarach Wiślanych przy MSN nad Wisłą
Zapraszamy na Bulwary Wiślane

Ten weekend upłynie pod znakiem finału 15. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W sobotę 18 czerwca poznamy laureatki i laureatów, a w niedzielę odbędą się spotkania z nagrodzonymi. Wszystko na Bulwarach Wiślanych.

Jubileuszowa Nagroda Literacka zostanie przyznana w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje), książka o tematyce warszawskiej oraz – po raz pierwszy – w kategorii komiks i powieść graficzna. W każdej z kategorii nominowane są po trzy książki, a wyłoniło je spośród wszystkich zgłoszonych jury, któremu przewodniczy Justyna Sobolewska. Podczas finałowej gali dowiemy się również, kto w tym roku otrzyma tytuł “warszawskiego twórcy” lub “warszawskiej twórczyni” i nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Początek finałowej gali o godzinie 18.00. Wydarzenie odbędzie się na barce Nowa Fala  (Bulwar Gen. George'a Smitha Pattona, Warszawa). Dla publiczności przygotowano specjalną strefę z wygodnymi leżakami. Kto nie da rady dotrzeć na Bulwary Wiślane, będzie mógł obejrzeć transmisję gali na FB Nagrody Literackiej.

W niedzielę 19 czerwca na skwerze przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Muzeum nad Wisłą) odbędą się spotkania z laureatkami i laureatami Nagrody Literackiej. Zapraszamy od 14.00 do 17.00.