null

“Słoneczniki” przyznane w Warszawie po raz 10!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
fragment scenografii podczas gali Słoneczników - na stole statuetki, obok wazony ze słonecznikami, ciemna kurtyna w tle
Gala "Słoneczników" w Teatrze Syrena | Autor: Anna Szymańska

Stołeczne muzea i teatry, biblioteki i domy kultury nagrodzone Słonecznikami. Plebiscyt Grupy CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci został rozstrzygnięty w Warszawie już po raz dziesiąty. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Syrena.

Portal CzasDzieci.pl od lat wyróżnia najbardziej oddanych dzieciom organizatorów. Nagradza miejsca i wydarzenia, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak wiele dzieje się dla dzieci w naszym mieście. Zajęcia plastyczne, muzyczne, konkury, imprezy plenerowe, i wiele, wiele innych. Jak się odnaleźć w tej różnorodności? Co wybrać, gdy weekend zawsze ma tylko 48 godzin, a poniedziałek jest tylko jeden w tygodniu? Wiemy też, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością. Wychodząc naprzeciw cotygodniowym wątpliwościom, pragniemy pomóc w wyborze najlepszej oferty edukacyjno-rozrywkowej dla waszych dzieci organizując konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat. 

W plebiscycie głosują rodzice, bo to oni są najlepszymi ekspertami oceniającymi dane inicjatywy.To rodzice zgłaszają najwartościowsze, ich zdaniem, inicjatywy, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, a później głosują na nominowane wydarzenia i oceniają je.

“Słoneczniki” są przyznawane w różnych kategoriach. Tegoroczne nagrody i wyróżnienia otrzymało wiele instytucji kultury m.st. Warszawy: Muzeum Warszawy (Złoty Słonecznik w kategorii Język za konkurs literacki “Warszawianki znane i nieznane”), Muzeum Powstania Warszawskiego (wyróżnienie za grę rodzinną „Panie, czy to już Powstanie?!”), Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Złoty Słonecznik w kategorii Sztuki Wizualne za cykl “Plac Budowy”), Teatr Lalek Guliwer oraz Teatr 21 (wyróżnienie za spektakl “Królestwa”), Teatr Baj (Nagroda Rodziców za “Niesamowite przygody Skarpetek” oraz za plenerowe koncerty dla dzieci), Wolskie Centrum Kultury, Wawerskie Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer.

Pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych oraz bogatą galerię zdjęć można obejrzeć na stronie plebiscytu.