null

Neuroodmiennx – open call na grupę warsztatowo-dyskusyjną

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mateusz Kowalczyk

Mateusz Kowalczyk, artysta wizualny i aktywista, zaprasza osoby pracujące w sektorze kultury, osoby artystyczne lub pracujące w uczelni artystycznej, które są świadome swojej neurodmienności. To dla nich organizuje specjalną grupę warsztatowo-dyskusyjną. Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

W ramach spotkań, dla bardziej złożonego zrozumienia kontekstu tematu neuroróżnorodności, będziemy posiłkować się dostępnymi materiałami, w tym literaturą, wiedzą na temat aktualnych inicjatyw w kraju i na świecie, oraz wiedzą z obszaru kultury i sztuki.

Część warsztatowa spotkań będzie polegała na próbie utworzenia wspólnie  instruktarza/manifestu/listu do instytucji publicznych oraz naszych pracodawczyń_ców, organów publicznych oraz społeczeństwa, które należy otwarcie edukować o naszych potrzebach.

Chciałbym potraktować wspólne doświadczenia jako punkt wyjścia do dużo szerszej dyskusji, wobec statusu osób artystycznych, oraz osób pracujących w kulturze. Na nas, osobach neuroodmiennych, znacznie bardziej odbijają się kryzysy wywołane prekarnym stanem, związane z brakiem, jednak nie naszym, a odpowiednich rozwiązań systemowych.

Spotkania grupy będą się odbywały w marcu-czerwcu. Miejsce oraz częstotliwość spotkań zostaną ogłoszone w wiadomościach prywatnych, mailowo, po zakończeniu naboru. Liczba miejsc ograniczona. 

Nabór potrwa do 15 marca. Zapisy przez specjalny formularz.