null

Nie jestem rośliną w Teatrze 21

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
grafika promująca wydarzenie
Teatr21

To zaproszenie do podróży między gatunkami, w której przewodniczką będzie aktorka Teatru 21 Aleksandra Skotarek. Przestrzeń własnego pokoju-ogrodu stanie się miejscem żartobliwej i ironicznej, a czasem przejmującej rozmowy o podziałach na ludzi zwierzęta, ludzi rośliny, ludzi przedmioty, z którymi trzeba w końcu zrobić porządek. Pokaz przedpremierowy: 21 kwietnia 2023, godz. 18:00 Premiera: 22 kwietnia 2023, godz. 19:00

To zaproszenie do podróży między gatunkami, w której przewodniczką będzie aktorka Teatru 21 Aleksandra Skotarek. Przestrzeń własnego pokoju-ogrodu stanie się miejscem żartobliwej i ironicznej, a czasem przejmującej rozmowy o podziałach na ludzi zwierzęta, ludzi rośliny, ludzi przedmioty, z którymi trzeba w końcu zrobić porządek.

Aktorka nawiązuje do prozy jednej z najwybitniejszych pisarek XX wieku Virginii Woolf i czyta jej poetyckie manifesty przez własną wrażliowść i swoją osobistą biografię. Przywołuje słowa, które po jej przyjściu na świat powiedział na jej widok jeden z najsłynniejszych polskich genetyków i jako dorosła kobieta i konfrontuje się z jego medycznym autorytetem.

Pokazy: 23, 24 kwietnia 2023, godz. 19:00

Centrum Sztuki Włączającej, Skoczylasa 10/12, Warszawa

występuje: Aleksandra Skotarek
reżyseria: Justyna Wielgus
scenariusz, dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia, kostiumy: Wisła Nicieja
reżyseria wideo: Wojciech Kaniewski
muzyka: Zoi Michailova
reżyseria światła: Sebastian Klim

Bilety