null

Niech żyje komiks!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.12.2023 11:00 - 02.12.2023 19:00
Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

W sobotę 2 grudnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędzie się coroczna impreza komiksowa Niech żyje komiks! organizowana przez Fundację Zwykłe Życie, wspierana przez Muzeum Karykatury. Warto tam być!

Początek wydarzenia o godzinie 11.00

Program spotkań:
11.30   WARSZTATY Narysuj Zbysia i Mruka z Piotrem Nowackim
12.00   "Nagroda Ha-Gi - takiej nagrody wszystkie potrzebowałyśmy!" W spotkaniu wokół wyróżnienia dla młodych ilustratorek, rysowniczek i satyryczek wezmą udział: Agata Napiórska (autorka biografii Ha-Gi) oraz Zuzanna Berus i Paweł Płoski z Muzeum Karykatury.
13.00    Trudy i znoje, czyli o tworzeniu komiksów historycznych. Gośćmi spotkania będą Michał Arkusiński, Maciej Cholewiński, Łukasz Godlewski,
Anna Krztoń, a spotkanie poprowadzi Katarzyna Tośta.
14.00    Self-publishing, czyli blaski i cienie samodzielnego wydawania komiksów. Gośćmi spotkania będą Gosia Wowczak, Mateusz Michnowicz, Ottoich i Tomxyz, a poprowadzi je Kasia Kamieniarz.
15.00   Jak zadebiutować w wydawnictwie? Gośćmi spotkania będą Falauke, Michał Arkusiński, Rafał Spóra, którzy po latach wydawania w niezalu przeszli na drugą stronę barykady i swoje nowe komiksy opublikowali we współpracy z wydawcami.
16.00   Dlaczego Polacy nienawidzą polskiego komiksu? Prelekcja Marty Falkowskiej.
17.00   Teleturniej „Pióro i węgiel”, czyli wielkie komiksowe starcie na mózgi. Uczestników turnieju z nagrodami przepytywał będzie Profesor Zin, a zagadki dotyczyć będą szeroko rozumianego komiksu. Zapisy będą prowadzone w godzinach 14-16:30 na stoisku Kultury Gniewu. Pierwszych 5 osób wchodzi do gry!
18.00  Pięć komiksów na 2024! Spotkanie, w trakcie którego wydawcy komiksowi przedstawią 5 wybranych przez siebie zapowiedzi na nadchodzący rok!

Szczegóły w wydarzeniu na FB