Nieukończone życia – koncert w Muzeum POLIN

26.11.2022 18:00 - 26.11.2022 20:00

Koncert "Nieukończone życia" to okazja do wysłuchania twórczości tych, którzy – mimo znalezienia się w samym środku piekła – wciąż starali się wyrazić siebie przez sztukę. Wydarzenie jest częścią większego projektu Fundacji Bente Kahan pod tym samym tytułem, obejmującego wystawę online oraz wystawy stacjonarne w różnych miastach Europy (Goerlitz, Chemnitz, Oslo, Wrocław).

Główna część koncertu przybliża twórczość więźniów getta w Theresienstadt, którzy podzielili tragiczny los milionów europejskich Żydów: Ilse Webera, Leo Strausa i Viktora Ullmanna. Ich utwory zestawione są z muzyczną aranżacją wiersza Tadeusza Różewicza – jako tego, który ocalał. Można je grać z pełną orkiestrą kameralną lub w mniejszych składach.

Od 2017 roku koncert ten, w różnych formach, wykonywany jest przez Bente Kahan w Polsce i poza jej granicami (Praga, Oslo).

Koncert w Muzeum POLIN

Sprawdź lokalizację na mapie